PŘÍBĚH POKRAČUJE

Minipivovar Kolštejn navazuje na již dávno zaniklou tradici pivovaru a pivovarnictví v obci Branná v Jeseníkách. Výstavba minipivovaru započala již v roce 2012, otevření se dočkal až roku 2013, kdy byl také slavnostně vysvěcen a přesne po třech měsících pokřtěn. Je součástí komplexu Kolštejn wellness centrum, najdete ho v zázemí Restaurace Kolštejn.

VÝROBA PIVA/PROHLÍDKY

Vaříme světlé a polotmavé ležáky, připravujeme však také pivní speciály podle sezóny. Piva z našeho pivovaru jsou nefiltrované a nepasterizované. Všechna naše piva můžete ochutnat při degustaci spojené s komentovanou prohlídkou Minipivovaru Kolštejn. V případě zájmu o prohlídku, kontaktujte pana provozního 702 072 034, provozni@kolstejn.cz. Maximální počet osob v jedné skupince je 12 osob. Cena 180 Kč/osobu, v případě prohlídky s degustací činí cena prohlídky 230 Kč/osobu.

HISTORIE V BRANNÉ

Historie pivovarnictví se psala přímo v naší restauraci! Zjistili jsme, že budova dnešní restaurace je budovou, kterou nechal postavit fojt kolem roku 1325 při zakládání města Goldenstein a jeho rinku (náměstí). Obec Goldenstein vznikla při staré obchodní cestě do Slezska již kolem roku 1282. Název Kolštejn vznikl počesštěním německého Goldenstein (zlatý kámen). Nyní je Branná ojmenovaná podle stejnojmenné řeky, která obcí protéká.

NAŠE PIVA

Sortiment nabízených druhů piv je volen s ohledem na širokou veřejnost. Vaříme tradiční světlé i polotmavé ležáky, pivo výčepní i spodně kvašené speciály. Naší snahou je uspokojit chuťové nároky různých typů zákazníků. Nabídka je také přizpůsobena ročním obdobím, kdy v zimním a jarním období jsou vařena piva s vyšší stupňovitostí a v letním období se v nabídce objevují piva se stupňovitostí nižší.

Naše piva lze ochutnat nejen v restauraci Kolštejn, kde je čepováno přímo z ležáckých tanků,

zákazníci mají také možnost zakoupení piv v těchto podobách:

– 0,75l skleněné lahve s etiketou,
– 5l soudky – nutno domluvit 24 hodin předem,
– či do vlastních džbánků, které Vám naplníme v restauraci na výčepu (pivo přímo z tanku).

Ne všechny druhy piv jsou vždy na výčepu naši restaurace. Nabídku piv přizpůsobujeme sezóně a kapacitám minipivovaru. Další druhy vařených piv budou průběžně doplňovány dle kapacity zařízení.